Student Agency aneb bez multifunkčnosti do zahraničí nechtěj

9. února 2017 v 15:47 | -B |  Jen tak k zamyšlení
Finally, zkouškový je u konce. Ne, že bych se teda zrovna těšila na další semestr. Můj rozvrh zcela jasně říká, že ještě s praxí, kterou musím letos mít, bakalářkou, kterou musím začít psát (až ovšem vymyslím o čem) a s prací, do které občas musím zajít, abych mohla sponzorovat všechno to kafe, co budu muset vypít, abych přežila, bych měla něco, čemu se dá říkat volný čas možná, kdyby měl den aspoň 36 hodin. (A to se vyplatí!)

Mám ale dost jasnou motivaci k tomu, abych to nějak co nejdřív všechno stihla splnit. Protože jsem ve druháku a příští rok mě (snad) čekají státnice, myslím, že tohle léto je ideální někam jet. A vždycky jsem chtěla do Irska, tak jsem si našla na Student agency program Farmy a péče o děti v Irsku, což v podstatě znamená, že děláte au-pair plus nějakou pomoc v domácnosti. Od dost lidí jsem slyšela, že au-pair bez agentury je docela risk, když jedete někam poprvý. Agentuře sice zaplatíte nějaký poplatky, ale tím co vyděláte tam, se vám to vrátí v podstatě dvojnásobně, takže v tomhle problém není. Ale ty jejich požadavky!

Jasně že životopis, angličtina aspoň B1 a čistý trestní rejstřík je samozřejmost, ale - tři doporučení od lidí mimo rodinu, kterým jste hlídali děti, charakterové doporučení (wtf?) od osoby mimo rodinu, která vás zná déle než rok, potvrzení o praxi např. ve skautském oddílu, na dětských táborech apod., napište dopis "Milá rodino," na minimálně jednu stranu, a minimálně na dvě strany fotky, kde jste ve společnosti dětí. A možná jsem na něco ještě dokonce zapomněla. Ale říkám si fajn, to jsem schopná nějak dát dohromady, i když to zabere čas, ale přece jen tam asi nemůžou brát každýho. A podala jsem si nezávaznou přihlášku.Paní z agentury si se mnou domluvila schůzku v pondělí. Říkala jsem si, že s ničím dalším už na mě přijít nemůže. Chyba. "No, takže podmínkou je studium v oboru pedagogiky,". Tohle mě nerozhodilo. "Já momentálně sice studuju filozofickou fakultu, ale mám vystoudovanou střední pedagogickou školu včetně praxe a maturity z pedagogiky, takže..."
Ne, nestačí to. (Takže vezmou radši gympláka co studuje první rok na vejšce předškolku, a praxe i znalostí pedagogiky má zatím tak třetinu, díky.) Fascinující.

Nicméně, paní z agentury byla moc milá a ochotná, a tak jsme vymýšlely další alternativy. Podobný program je ještě v Norsku, a tam studium v oboru podmínkou není, takže by to mohlo.... aaaale ne, nemohlo jít, tady je podmínkou řidičák. A na Islandu... počkejte, jo, taky řidičák. Pak jsme se od au-pair přesunuli k tomu, že mám vlastně ještě zkušenosti jako servírka. Tak je to tady V Norsku... totiž, ne, zase řidičák. Ve Skotsku...aha, praxe v oboru. Vlastně dokonce řidičák a praxe v oboru. V Irsku studium v oblasti turistického ruchu. To už se mi chtělo smát. Potom jsme přece jenom našli něco možného. Oblast hotelnictví ve Velké británii. Ani řidičák, ani studium oboru, pouze praxe v oboru, kterou mi možná uznají z vinárny.

Takže jsem z toho nabyla dojmu, že pokud chcete jet do zahraničí přes agenturu, musíte zkrátka být multifunkční. Domluvili jsme se, že pošlu životopis a nějak se to vymyslí. Jenže já vážně nevím, jestli chci dělat servírku v Británii, to je podle mě trochu rozdíl než hlídat děti na irské farmě. Jeden z důvodů, proč chci na léto pryč, je totiž i to, že jsem mě už unavuje dělat servírku. Domluvit se s dospělýma je totiž kolikrát mnohem těžší. Tak se prej na tu mou střední ještě zeptají, jestli by to na ten program nestačilo. (Mám naději, jééj!) Ale tak jako tak jsem se prostě definitivně rozhodla, že někam pojedu, i kdybych se na agentury měla vykašlat.
-B
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama