Jak jsem psala o alternativních kavárnách

9. února 2017 v 18:22 | -B |  Jen tak k zamyšlení
Když někam píšete, setkáte se kolikrát i se zadáním, které vás řekněme... zrovna nezajímá. Ale jedno z nejlepších témát, který jsem kdy na článek dostala, bylo napsat o kavárnách v Olomouci, který se zabývají alternativní přípravou kávy (tady). Jakože - obcházet kavárny, pít dobrý kafe a ještě se o tom něco dozvědět - prostě ideálka.

Na lidech, který mají tyhle kavárny, nebo v nich pracují, je vidět, že je to jejich zájem. Už jen na tom, s jakým nadšením mi popisovali, jak se co dělá a proč. Sympatická dvojice barmanů mi dokonce pro zajímavost připravila kávu, kterou kvůli složitosti přípravy ani nemají v nabídce. To bylo moc milý. V další kavárně jsem se seznámila se slečnou, která chce jít taky studovat žurnalistiku (takže mi ani nezamítla návrh nahrát si, co říká - většina lidí se vždycky hned vyděsí, jako bych je snad chtěla nahrát na youtube), a ta uměla o kávě mluvit tak zajímavě, až jsem dostala chuť rozumět tomu taky. Zajímavé bylo taky, že všude, kde jsem s někým mluvila, znali i mou naprosto nejoblíbenější kavárnu v Prostějově Canall, přitom Prostějov je docela díra. Ale pravda je, že kafe i limonády tam mají bezkonkurenční.

Za tohle odpoledne jsem byla tak skofeinovaná, že jsem myslela, že už nikdy nepůjdu spát. Psala jsem skoro do dvou do rána, a pak si ještě musela pustit film.

Byly tehdy skoro Vánoce, a já měla vymýšlet dárek i pro sebe. A tak jsem si vzpomněla na věc, kterou v některé z kaváren někdo zmiňoval, totiž poukazy na baristický kurzy. A tak jsem si koupila kurz Domácí příprava kávy, která se týká právě tady těch alternativních způsobů. (Klasicky na přístrojích kafe umím s práce, a k čemu mi to je, když je nemám, žejo.) Čas zajít tam jsem si sice ještě nenašla, ale jsem docela zvědavá, jaký to bude.

Chtěla bych mít kavárnu. Takovou nějakou malou, trochu underground, s nejlepší kávou a skvělou hudbou, a občas tam pořádat koncerty. Možná by tam mohl být i klavír, třeba bych pak občas i hrála.

Jo, jsem dost naivní.
:)
-B

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama