Je 22:22, přej si něco!

29. ledna 2017 v 21:53 | -B |  Jen tak k zamyšlení
Lidi napadají divný věci. Jako třeba tohle...

Nevěřím žádným pověrám. Rozbitý sklo podle mě nepřináší štěstí, a zrcadlo sedm let smůly. Pátek třináctýho? Jedinej den, kdy můžem svou neschopnost shodit na datum :). Když rozsypu sůl, neházím ji za sebe. A nebo horoskopy. Fajn, charakteristiky znamení ještě beru, to většinou vážně sedí, ale tohle je už samý okraj mého chápání, kterej se jednou určitě nějak věděcky a logicky objasní. Ale když vám Seznam.cz radí, ať raději necháte kreditku doma, protože hvězdy vám předpovídají finanční ztráty, to je něco jinýho.

Vlastně jsem občas až nechutně skeptická. Směju se ezoterickým časopisům, co čte mamka, stejně jako můj mozek odmítá uvěřit kamarádce, že někdo může komunikovat s anděly a někteří lidé vám vysávají energii. I přesto, že je tahle kamarádka zároveň slečna, které důvěřuju snad nejvíc na světě. Zázračnou moc jsem ochotná připsat maximálně tak šálku ranní kávy. "To časem pochopíš, jsi ještě mladá..." pronese vždycky moje matka povzneseně a záhadně, načež jí řeknu, že jsem prostě jsem jen realistka. A vím že nikdy nebudu éterická víla, co věří na osud.
A přesto jsem si nedávno uvědomila, že už léta dělám jednu naprosto neracionální věc. "Je 22:22, přej si něco!", zakřičím vždycky, když na hodinkách spatřím tento čas, na kohokoliv, kdo mi zrovna dělá společnost. A opravdu si něco přeju. ("Ať udělám zkoušku z teorie literatury prosííím!!"). Ale proč? Ne, nevěřím tomu. Když jsem tu zkoušku udělala, rozhodně mě nenapadlo nic jako "Yes, ještě že jsem si to ve 22:22 přála!".
A tak jsem si říkala, přestanu s tím hloupým dětinským zvykem, a když jsem příště uviděla na notebooku 22:22, neřekla jsem nic. Jen jsem se zamyslela, na chvíli. A došla mi jedna věc. Že možná to kouzlo toho "hloupýho zvyku" vůbec není v nějaké magické moci čtyř stejných číslech, ale třeba jen v tom, že si uvědomíte a připomenete svoje momentální cíle a přání... co vlastně zrovna chcete nebo potřebujete, a co proto musíte udělat.

A zároveň s tím jsem si uvědomila, že ta moje bezedná skeptičnost je taky tak trošičku image. Můžu být realistka jaká chci, ale stejně budu jako každá holka deset minut před usnutím přemýšlet nad tím, jak by se mi ta realita líbila víc. Nad tím, co bych si přála, aby se stalo, i když se to možná nikdy neuskuteční. (A říkat lidem, že moje oblíbený zvíře je jednorožec.) Přání můžou k něčemu inspirovat, i když zrovna nevěříte na zázraky.
A tím už vážně s tímto pseudofilozofickým monologem končím :), přeji všem dobrou noc a... PŘEJTE SI NĚCO! :)

-B
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Drac-Lebrun Drac-Lebrun | Web | 30. ledna 2017 v 14:16 | Reagovat

Ahoj, včera (když vyšel tvůj první článek) jsem narazila na tvůj blog a řekla si hm. Ale teď jsem se k němu vrátila, protože to je asi po sto letech, co jsem narazila na opravdu čerstvý blog a zajímá mě, co na něm bude dál. Proč dávám komentář k tomuto a ne k prvnímu či poslednímu vydanému článku? Protože tenhle článek mě opravdu zaujal, zasmála jsem se a řekla si "mluvíš mi z duše holka". Taky by mě částečně zajímaly nějaké informace o tobě, ale nejsem stalker ani dotazník "prosíme položky označené hvězdičkou jsou povinné". Prostě a jednoduše, zatím se mi tvůj blog líbí a ráda sem zavítám, už jen proto, že fialová :-D

2 -B -B | Web | 30. ledna 2017 v 20:27 | Reagovat

Jsi moc milá :). Docela mě překvapilo, že už někdo vůbec nějaký můj článek četl, protože kdysi jsem mívala blog, a vzpomínám si, že ty rozjezdy jsou takový pomalejší, tak mě to překvapilo. Ale každopádně jsem ráda, že se ti líbil, a stejně tak budu ráda, když si třeba ještě někdy něco přečteš. Příště už nejspíš i víc "nějakých informací o mě" :-D  Děkuji :-)

3 Drac-Lebrun Drac-Lebrun | Web | 30. ledna 2017 v 21:15 | Reagovat

To mi povídej o návštěvnosti... Já se znovu (už poněkolikáté) snažím rozjet tu mojí mrtvolu :-D a asi to bude znovu náročné jako tenkrát. Jsem zvědavá na další články, tak ať se daří ;-)  ;-)

4 -B -B | Web | 30. ledna 2017 v 21:48 | Reagovat

[3]: Díky za podporu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama